Sejf Tabernakulum do kościoła

Opublikowano w 15 marca 2023 09:30

Sejf Tabernakulum to specjalny rodzaj sejfu używany w kościele do przechowywania hostii, czyli konsekrowanych opłatków, które są uważane za Ciało Chrystusa.

Sejf Tabernakulum powinien być wykonany z trwałych i odpornych materiałów, takich jak stal nierdzewna lub mosiądz, aby zapewnić bezpieczeństwo hostiom oraz uniknąć ich kradzieży lub zniszczenia. Powinien również posiadać zamek zabezpieczający przed nieuprawnionym dostępem.

Ważne jest, aby sejf Tabernakulum był umieszczony w widocznym miejscu w kościele, tak aby wierni mieli łatwy dostęp do modlitwy przed konsekrowanymi hostiami. Ostatecznie, decyzja o zakupie sejfu Tabernakulum zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań kościoła, a także od jego budżetu.

 

Zaczynamy właśnie wyjątkową realizację - sejfu Tabernakulum/ relikwiarza  do kościoła. 

Na zdjęciu obok przedstawiamy przykładowe wykończenie sejfu - kolor drewniany. Sejfy są ręcznie malowane w "starym" stylu, co nadaje im niepowtarzalną atmosferę i niesamowity efekt końcowy.

Zdjęcia po prawej stronie przedstawiają skończony sejf, zabezpieczony ryglami i zamkiem kluczowym. W środku miła w dotyku i estetyczna wykładzina w jasnym odcieniu.

W środku znajduje się wspawany haczyk, wedle życzenia zamawiającego.

 

 

Zapraszamy do współpracy....

Dodaj komentarz

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.